Aktualności

Mecz towarzyski z KS Bytom

• autor: MrPuyol, 2010-08-01 15:48

Relacja z meczu towarzyskiego przeciwko drużynie KS Bytom.

Dzisiaj na godzinę 12:30 przy boisku Orlik zaplanowany był mały trening, który miał na celu lepsze przygotowanie do gry z silniejszymi przeciwnikami. Zbiegiem okoliczności w drodze na boisko spotkaliśmy drużynę KS Bytom (z którą wygraliśmy pierwszy mecz w PA) w nieco odmienionym składzie. Zaproponowali nam mecz towarzyski, co było dla nas dobrą wiadomością, ponieważ chcieliśmy przetestować kandydata do gry w naszej bramce, byłego zawodnika Superioru Silesia Bytom Grzegorza Balonka. Ustaliliśmy, że zagramy systemem 6+1, czyli na boisku znajdował się jeden zawodnik więcej niż ostatnio. Nie było nam to na rękę, ponieważ spowodowało to powstanie tzw. "kopaniny", jednak dzięki temu mogliśmy wypróbować nasz nowy system zmian.

Pierwsza "siódemka" wyglądała następująco:

Bramkarz: Patryk Żak

Obrona: Adam Łuczyński, Piotrek Bitner, Patryk Rzeszutek

Pomoc: Marek Jedynak, Paweł Bajon

Atak: Daniel Janoszek

Cierpliwie na swoje pierwsze minuty czekała para Michał Rosołek, Dawid Kotowicz.

Spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy, gdyż pamiętaliśmy świetne występy tego goalkeepera w SSB. Imponująco wyglądała także reszta składu przeciwników. Na szczęście okazało się, że to tylko pozory i na jaw wyszedł brak zgrania oraz średnia gra w obronie KS Bytom. Nasi zawodnicy świetnie to wykorzystali i pierwszą połowę, trwającą 30 minut, skończyliśmy z wynikiem 7:0.

Na drugą połowę wyszedł troszkę inny skład, mianowicie na ławce pozostał Paweł Bajon i Adam Łuczyński. W tym czasie na boisku nie padła żadna bramka, dopiero dobra zmiana Pawła Bajona przyniosła efekt w postaci 2 błyskawicznie strzelonych bramek. Dalsza część meczu przebiegała pod dyktando drużyny Beuthen 09, chociaż rywalom 4 razy udało się zwieść w pole naszą obronę i mecz zakończył się wynikiem 20:4.

Mecz ten pokazał, że mamy spore możliwości, gramy dobrze technicznie i wykorzystujemy większość sytuacji. Nie chcę popadać w hurraoptymizm, ale sprawy zmierzają w dobrym kierunku. Warto w tym miejscu pochwalić szczególnie 2 zawodników: Patryka Żaka za poprawną, a momentami bardzo dobrą grę w bramce i Daniela Janoszek, który strzelił kilka ładnych bramek.