Aktualności

Podsumowanie rundy częsc I- BRAMKARZE

• autor: Beuthen09, 2010-12-05 15:59

Szersze podsumowanie gry trzech naszych bramkarzy w tej rundzie

Może na początek słowo wstępu. Co tydzień będzie się pojawiał artykuł analizujący grę poszczególnych zawodników na poszczególnych pozycjach( np. Paweł Bajon i Patryk Żak wystąpili i na bramce ,i w polu). W niedalekiej przyszłości powinien pojawic się filmik z 10 wybranymi przez nas najładniejszymi bramki. Wybór tej najładniejszej będzie już należał do was. W nieco dalszej przyszłości (po świętach) zostanie wydana kompilacja z najładniejszymi i najśmieszniejszymi akcjami rundy. Pojawią się średnie ocen za całą rundę i zostanie wybrana najlepsza szóstka jesieni. Cały czas będziecie mogli głosowac w ankietach na najlepszego zawodnika na danej pozycji. W tym tygodniu głosujemy na najlepszego bramkarza.

W tym tygodniu zajmiemy się bramkarzami. W ankiecie możecie głosowac na czterech jednak dokonamy analizy i ocenimy grę tylko trzech. Szymon Szczykałka bronił jedną połowę w meczu z Barclays, a to za mało by móc szerzej pisac o jego postawie.

W momencie powstania klubu pierwszym bramkarzem miał zostac Patryk Żak. W sparingach spisywał się nieźle i zaufaliśmy mu. W pierwszym spotkaniu ligowym z KS Bytom nie napracował się zbytnio, ale i tak puścił sześc bramek, a niektóre z nich ewidentnie obciążały jego konto. Jednak przeciwnik nie był wymagający i jego błędy nie wiele zmieniły. Drugi mecz graliśmy z Barclays. Tu Patryk spisał się dobrze. Tylko jedną z puszczonych bramek mógł obronic, reszta nie obciążała jego konta. Jak pisaliśmy w relacji z tego spotkania :” Gdyby nie fantastyczne interwencje Żaka byłoby po meczu."  "W naszej drużynie na pochwałę zasłużył jedynie bramkarz Patryk Żak, który uchronił nas przed zdecydowanie większą porażką”. Za jego kadencji na bramce oceny były jeszcze w skali 1-10. Teraz oceniamy w skali szkolnej 1-6. W tej starej średnia ocen Patryka Żaka na bramce to 7,5. W skali szkolnej dostał od nas 4+. Jednak w kolejnych sparingach Patryk spisywał się co raz słabiej. Stwierdziliśmy, że potrzebujemy nowego bramkarza.

Tym nowym bramkarzem został Paweł Bajon. Swój pierwszy mecz między słupkami zagrał z FC Bezszans. I był to chyba jego najlepszy występ. Ocena 9/10, kilka wyśmienitych interwencji i czyste konto po pierwszej połowie. To robiło wrażenie. To krótkie podsumowanie jego gry w tym meczu: „Bardzo dobry mecz Pawła w bramce, w pierwszej połowie kilka interwencji, dzięki którym FC Bezszans traciło animusz. W 2 połowie przy wszystkich trzech bramkach praktycznie bez szans na obronę.” Drugi mecz rozpoczął fatalnie od „babola” puszczonego w stylu Fabiańskiego. Jednak w miarę upływu czasu się rozkręcał i jego interwencje w końcówce dały nam 3 punkty. W następnym meczu Paweł zasłynął nie z udanych interwencji (choc tych nie brakowało i co najważniejsze przy żadnej z bramek nie zawinił), ale z długich podań do Kowala, które ten zamieniał na bramki. Kilka świetnych interwencji i asysty przy bramkach znacząco pomogły odnieśc chyba najpiękniejsze zwycięstwo w tej rundzie. Następne dwa mecze zagrał na pozycji bramkarza Migus, ale jego podsumujemy później. Paweł wrócił do bramki na mecz z Bobrkiem. Pierwza połowa to znów świetne interwencje i tylko jedna puszczona bramka. Druga to jego najsłabszy występ na bramce. Kilka bramek które zawalił, plus kontrowersyjna zmiana z Patrykiem Żakiem na bramce. Choc dostał ocenę 5/6 to wydaje się ona mocno zawyżona. Ostatni raz jako brakarz Bojan zagrał z FC Śródmieście. I podobnie jak w poprzednim meczu  zagrał dwie różne połowy. Pierwsza rewelacyjne czyste konto i kilka świetnych interwencji. Napastnicy dołożyli do tego swoją porządnie wykonaną robotę i na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem 9:0. W drugiej nastąpiło rozluźnienie i kilka „baboli” wpadło. Jednak nie wpłynęło to znacząco no końcowy rezultat spotkania. Paweł zebrał świetne recenzje za swoje występy. Póki była skala do 10, to otrzymał średnią ocen 9/10 za trzykrotne otrzymanie oceny 9. Za dwa kolejne mecze otrzymał średnią ocen 4,75/6. Podsumowując wszystko do ocen szkolnych wychodzi 5.

Z pewnością najlepszym bramkarzem w naszej drużynie był Sebastian Migus. Jednak bronił on tylko w trzech spotkaniach. Pierwsze dwa spotkanie to mecze wysoko wygrane z Hajmowcami i Pogonią za Chlebem. Te spotkania zakończyłyby się naszym zwycięstwem nawet jakbyśmy grali bez bramkarza. Ciężko ocenic jego występ w tych dwóch spotkaniach. Rewelacyjnie zaprezentował się w turnieju „Na skarpie” o puchar prezesa Mariusza Wołosza. Jego rewelacyjne interwencje zapewniły nam trzecie miejsce. Na szczególną pochwałe zasługują karne obronione w meczu o 3 miejsce. Swój kunszt Sebastian pokazał w meczu z FC Powstańców, którego barwy będzie najprawdopodobniej reprezentował w przyszłym roku. Świetne interwencje, które uchroniły nas przed porażką dały mu ocenę 5.5/6 w tym mecz. Kibice powiedzieli po meczu, że:”Jego interwencje (czy to sam na sam, czy strzały z dystansu) pozwoliły na odniesienie sukcesu w tym spotkaniu. Przy co najmniej 4 paradach na trybunach dało się słyszeć głosy radości i niedowierzania. Warta odnotowania jest także bezpośrednia asysta przy golu Kowala (czy to pierwsza?).”  Jednak był to jedyny mecz ligowy w którym Sebastian mógł pokazac swoją przydatnośc dla drużyny, ale wyszło też to, że będzie nam ciężko go zastąpic w przyszłym roku. Podobnie jak Paweł Bajon średnia ocen Migusa to 5. Jednak dodajmy do tego świetny występ w turnieju „Na skarpie” z który powinien otrzymac ocenę 7/6.

Z pewnością o miano najlepszego bramkarza rundy powalczą Migus i Bajon. Średnia ocen taka sama, lecz Bojan bronił w dwóch meczach więcej i z pewnością były to mecze z trudniejszymi przeciwnikami. Z drugiej jednak strony czy w meczu z Powstańców byłby w stanie zatrzymywac ciągłe ataki przeciwników? I w końcu czy wybroniłby nam trzecie miejsce w tym turnieju?? Dodajmy do tego, że gdy któryś z nichstał między słupkami nasza drużyna nie przegrała.  Wybór najlepszego bramkarza należy do was. Wybierac możecie w ankiecie obok. W przyszłym tygodniu zajmiemy się formacją defensywną. Na koniec garśc statystyk naszych trzech bramkarzy: