Wywiad z Pawłem Bajonem

• autor: MrPuyol, 2010-12-24 01:16

Już drugi raz złapaliśmy do wywiadu członka zarządu. Tym razem jest nim Paweł. Jeśli jesteście ciekawi, co ma nam do powiedzenia, zapraszam do lektury!

Adam Łuczyński: Witam Cię serdecznie, mam nadzieję, że nie przeszkadzam w przedświątecznych przygotowaniach?
Paweł Bajon: Jasne, że nie. Wszystko jest już dawno gotowe, możemy zaczynać

AŁ: Jesteśmy w posiadaniu informacji, iż dnia 22 grudnia odbyła się klubowa wigilia dla zawodników klubu Beuthen 09. Czyj to był właściwie pomysł, jak ona wyglądała i czy uważasz, że w jakiś sposób przyczyniła się do poprawy relacji pomiędzy zawodnikami?
PB: Tak wigilia odbyła się, był to nasz pomysł (mój i twój). Wyglądała trochę dziwnie jak na Wigilię. Życzenia tylko ty złożyłeś reszta ograniczyła się do łamania się opłatkiem. Zamiast karpia były trzy pizze, a zamiast śpiewania kolęd było wspólne oglądanie naszych meczy. Myślę, że relacja pomiędzy zawodnikami są już i tak dobre, także ta wigilia niewiele zmieniła. Szkoda tylko że zabrakło Patryka Żaka i Dynamita.

AŁ: Ostatnimi czasy wiele drużyn gra swoje mecze w lidze, nawet przy śniegu i ujemnej temperaturze, jednak drużyna Beuthen 09 zakończyła sezon na meczu z Barclays. Dlaczego tak się stało? Nie obawiasz się, że reszta ligi Wam „odjedzie”?
PB: Będziemy mieć cała wiosnę żeby nadrobic zaległości. Ciągle mamy spore szanse na wygranie całej ligi, chooc nie ukrywam będzie bardzo ciężko. Barclays ma już nad nami (przy równej liczbie meczy) 4 punkty przewagi. Na boisko wrócimy po feriach jak tylko stopnieje lód, bo w meczach granych na śniegu dużo zależy od przypadku. Mogłoby dojśc do niemiłych niespodzianek w meczach z niżej notowanymi rywalami. Dlatego nie gramy. Zakończyliśmy na meczu z Barclays, ponieważ kilka dni później nastąpił atak zimy.

AŁ: Jak już wspomniałem, sezon dla Beuthen zakończył się jeszcze w listopadzie, dokładnie 28, kiedy to odnieśliście porażkę 11-5 z drużyną Barclays. Co było jej powodem? Czy nadal uważasz, że jesteście w stanie zdobyć mistrzostwo bytomskiej PlayAreny?
PB: Liczyliśmy, że nasza drużyna wystąpi w innym składzie. Zabrakło mnie i co najważniejsze Sebastiana Migusa. Nie ukrywajmy, że mieliśmy nadzieję, że Barclays wystąpi w zupełnie innym składzie. Wcześniejsze ich wyniki nie powalały na kolana, a nasi skauci donieśli, że występują w osłabionym składzie. Jednak na mecz z nami zebrali pełny skład i wygrali tamto spotkanie. Jak napisałem wcześniej ciągle mamy szanse, choc będzie ciężko ich przeskoczyc. Liczę, że Barclays rozegra na wiosnę mniej spotkań niż my i wtedy będzie szansa wyprzedzic ich w tabeli. Bo niewiele jest w tej lidze drużyn, które mogą odebrac im punkty.

AŁ: Dotarliśmy również do ciekawego newsa- ponoć jesteś pełnoprawnym ambasadorem bytomskiej PlayAreny. Czy to prawda? Jakie są Twoje zadania?
PB: Tak, ambasadorem jestem już jakiś czas, jednak dopiero w tym tygodniu dostałem dostęp do forum admbasadorów i specjalną skórke na moim profilu na PA. Mam za zadanie pisac newsy ligowe na PA, jednak strona jest ciągle w budowie i ta funkcja nie jest jeszcze w pełni dostępna.

AŁ: Słyszeliśmy również, że drużyna nawiązała współpracę z pizzerią DaGrasso. Czy uważasz, że była to dobra decyzja? Jak myślisz, jakie korzyści może mieć z tego tytułu drużyna?
PB: Ciągle jesteśmy w trakcie rozmów, że tak powiem. Nie wiem czy mogę tutaj mówic o szczegółach. Jeszcze nic nie zostało załatwione na 100%. Ale z tego co mi wiadomo wszystko zmierza w dobrym kierunku.

AŁ: I kończąc już, ostatnie pytanie- czy mógłbyś oficjalnie podzielić się swoimi typami na najlepsze bramki i interwencje oraz czy mógłbyś podać wszystkim, Twoim zdaniem, najsilniejszą „6” Beuthen z krótkim wyjaśnieniem dlaczego właśnie oni?
PB: Jasne. Najładniejsza bramka według mnie to numer 10 w meczu z FC Rozbark. Ten mecz to było najpiękniejsze zwycięstwo w rundzie, a ta bramka nam je zapewniła. Moje podanie przez całe boisko do Kowala, ten ośmiesza obrońcę i strzela obok bezradnego bramkarza na minutę przed końcem na 5:4!!! Paradę ciężko mi wybrac. Nie było jakieś szczególnej, ale mi zapadła w pamięci moja interwencja w meczu z FC Bezszans, którego nie ma na kamerze. Pamiętam strzał z dalszej odległości zmierzał w okienko, a ja efektowną robinsonadą wybiłem ją na róg. Podobno też Migus miał dużo niesamowitych interwencji w towarzyskim spotkaniu z FC Rozbark. Niestety nie mogłem wtedy zagrac, ponieważ miałem mecz hokejowy. A najlepsza 6 to w mojej opinii Sebastian Migus na bramce, mam nadzieję, że do nas wróci na wiosnę, w obronie Adam Łuczyński  i Piotr Bitner, w pomocy ja i Dawid Kotowicz, a w ataku Kowal. Takie jest moje zdanie.

AŁ: Dziękuję bardzo i życzę wesołych świąt!
PB: Ja również dziękuje i życzę wszystkim Wesołych Świąt, a w nadchodzącym roku 2011 życzyłbym nam mistrzostwa w Bytomiu i jak najlepszych wyników w następnych etapach, a pozostałym drużynom drugiego miejsca w tabeli zaraz za naszymi plecami ;)

autor: PrussPB 2011-01-03 17:31:40

Profil PrussPB w Futbolowo CO DO MECZU Z BARCLAYS :D MIELIŚCIE ŻABE (SEBASTIANA MIGUSA)ale i to nie pomogła wam w pokonaniu nas . : D Tyle W Temacie ; ))))))