Aktualności

Ważne 3 punkty

• autor: MrPuyol, 2011-08-01 13:20

Beuthen 09 10:8 FC Badboys

W tą sobotę rozegraliśmy kolejne spotkanie ligowe na Orliku. Po dwóch spacerkach z Silesią Bolko oraz KS Bytom postanowiliśmy na poważnie sprawdzić naszą dyspozycję po okresie bez gry w piłkę. Jako przeciwnika wybraliśmy liderów bytomskiej PlayAreny- zespół FC BadBoys. W poprzednim sezonie mierzyliśmy się z nimi dwukrotnie i oba spotkania wygraliśmy po emocjonującej walce. Liczyliśmy na to, że i tym razem drużyna Bartka Korczyńskiego postawi nam twarde warunki, a wygrana będzie wymagała sporego wysiłku.

Pierwsza połowa całkowicie przeczyła naszym przewidywaniom. Rozpoczęliśmy ją spokojną i wyrównaną grą. Stosunkowo szybko wyszliśmy na prowadzenie za sprawą Daniela Janoszki. Później gra toczyła się do jednej bramki. Dzięki skuteczności w/w "Sysa" oraz reszty graczy ofensywnych wyszliśmy na wysokie prowadzenie. Bramki dla drużyny FC BadBoys padały przeważnie po drobnych błędach, a wynik 7:3 po pierwszej połowie napawał naszą drużynę optymizmem.

Jednak po krótkiej przerwie w grze stało się coś dziwnego. Wyszliśmy mocnym składem, nikt nie wykazywał oznak zbytniej pewności siebie, ale nasza gra całkowicie się zmieniła. Przede wszystkim brakowało wykończenia. Beuthen 09 w drugiej połowie przeprowadzał naprawdę ładne akcje, jednak jakimś dziwnym trafem piłka nie znajdowała drogi do bramki. Zawodnicy FC BadBoys wyczuli w tym swoją szansę i śmielej zaczęli szturmować naszą bramkę. Taki obraz spotkania sprawił, że na 10 minut przed końcem był remis 8:8. Wtedy bramka dająca prowadzenie przeciwnikom przelała czarę goryczy. Nasi zawodnicy wzajemnie się motywowali i próbowali znaleźć rozwiązanie tej patowej sytuacji. Na szczęście po raz kolejny końcówka należała do nas i po bramkach Bartka Kaczyńskiego oraz Sebastiana Czyża udało nam się wygrać 3 z rzędu spotkanie w PA. Miejmy nadzieję, że następnym razem obie połowy zagramy w podobny sposób i oszczędzimy sobie nerwów w ostatnich minutach spotkania.

Ps. Na PlayArenie jest wprowadzony zły wynik. Powinien wynosić 11:9, ale to nie robi większej różnicy.

Beuthen 09 11:9 FC BadBoys

Najlepszy zawodnik FC BadBoys (wg Beuthen 09): Olaf FALO #8

Najlepszy zawodnik Beuthen 09 (wg FC BadBoys): Dawid Kowalski