Aktualności

2 miejsce na Turnieju

• autor: p_bajon, 2011-08-08 12:52

Pomimo dobrej gry, nie udało nam się zwyciężyć w turnieju i awansować dalej...

W turnieju wystąpiło sześć zespołów. Oprócz nas grało Barclays, FC Rozbark, Bytomskie Gwiazdy, Odrodzenie Bytom (złożone głownie z zawodników Bytom Centrum), oraz zespół Anime (grali tam głównie starsi zawodnicy, których my anie reszta drużyn nie znała). Tak więc turniej miał bardzo silną obsadę, ponieważ występowały 4 z 5 najlepszych drużyn poprzedniego sezonu, zabrakło jedynie Badboysów, którzy byli czwarci.

Już w pierwszym meczu przyszło nam się zmierzyć z vice- mistrzem poprzedniego sezonu, drużyną Barclays. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do nas, kiedy to raz po raz stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe i tylko nasza nieskuteczność sprawiła, że po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik "tylko" 4:0 dla Beuthen. Jednak w drugiej połowie mieliśmy powtórkę z meczu z przed tygodnia, kiedy to znów wyszliśmy zdekoncentrowani na drugą połowę i zrobiło się nerwowo. Mieliśmy szczęście, że Barclaysi mieli akurat słabszy dzień i nie wykorzystali naszej słabości. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 4:2. W drugim spotkaniu graliśmy z drużyną Anime. Tym razem cały mecz należał do nas i spokojnie wygraliśmy to spotkanie 7:1. W między czasie odbył się mecz na który czekała cała Playarena. Barclays pokonało FC Rozbark 3:1. Nasze trzecie spotkanie okazało się meczem o awans. Bytomskie Gwiazdy również pokonały Barclays i jak się później okazało to spotkanie było decydujące. Mecz był wyrównany i nerwowy. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 1:2 i kiedy na dwie minuty przed końcem straciliśmy bramkę na 1:3 wydawało się, że jest po meczu. Jednak po naszym dośrodkowaniu jeden z zawodników Gwiazd skierował piłkę do własnej bramki. 2:3 a do końca została równo minuta. Niestety nie udało nam się doprowadzić do wyrównania choć mieliśmy do tego kilka okazji. Do zwycięstwa w turnieju wystarczyłby nam remis w tym spotkaniu. I w końcu nadszedł czas na rewanż za pamiętne spotkanie wygrane przez nas z FC Rozbark 5:4. Teraz nie liczyło się już to, że nie wygramy tego turnieju, tylko zwycięstwo w tym prestiżowym meczu. Niespodziewanie na boisku panowała nasza drużyna. Znów skuteczność naszych napastników pozostawiała wiele do życzenia. Wcale nie musieliśmy czekać na decydującą akcję spotkania do ostatniej minuty. Podobnie jak w meczu sprzed roku, tak i teraz ostateczny cios Dawid Kowalski zadał w przed ostatniej akcji meczu, kiedy to zdobył bramkę z najbliższej odległości. Potem FC Rozbark oddał jedyny celny strzał na bramkę, zaraz po wznowieniu gry z własnej połowy. Jednak Paweł Bajon spokojnie przerzucił piłkę nad poprzeczką. Rozbark nie wykorzystał rogu i sędzia zakończył spotkanie. Zwycięstwo 1:0 przypieczętowało zajęcie drugiego miejsca. Mecz z Odrodzeniem zakończył się walkowerem 3:0 na naszą korzyść. Drugie miejsce można uznać za sukces, choć trochę szkoda, bo było nas stać tego dnia na zwycięstwo, lecz Bytomskie Gwiazdy okazały się silniejsze.

W naszym zespole wystąpili: Paweł Bajon na bramce i w polu Marek Jedynak, Adam Łuczyńskie, gościnnie Szymon Szczykałka, Mateusz Sierociński, Dacjan Waldow, Sebastian Czyż, Bartłomiej Kaczyński, Daniel Janoszek i Dawid Kowalski.