Aktualności

Beuthen 09 9-8 Księstwo Bytomskie

• autor: MrPuyol, 2011-11-13 16:57

Relacja naszego ostatniego jesiennego spotkania.

Dzisiaj o godzinie 14 rozpoczęliśmy ostatnie spotkanie ligowe w tej rundzie. Naszym przeciwnikiem był dobrze znany zespół Księstwa Bytomskiego. Do tej pory wygrywaliśmy z nimi dwukrotnie, tym razem również chcieliśmy zgarnąć pełną pulę. Udało nam się to, jednak spotkanie nie należało do najłatwiejszych.

Przed meczem sytuacja wyglądała trochę jak w poprzednim sezonie- z 12 osobowej kadry na meczu pojawiło się 8 osób. Warto jednak podkreślić obecność Sebastiana Czyża, który ostatni raz wystąpił w meczu z MGPM 16 października 2010 roku ;) Mamy nadzieję, że z jego frekwencją będzie już tylko lepiej ;)

Mecz rozpoczęliśmy w składzie:

Sierociński

Jedynak                   Mazur

Janoszek                        Czyż

Migus

W obwodzie pozostali dwaj obrońcy- Rosołek i Łuczyński. Pierwsze minuty cechowała walka oraz liczne akcje przeprowadzane z obu stron. Beuthen 09 lepiej weszło w spotkanie i zdobyliśmy 2 bramki. Przy obu trafieniach asystował Marek Jedynak, który zagrał bardzo dobrą pierwszą połowę spotkania. Po tych trafieniach nastąpiła chwila rozluźnienia i w krótkim czasie rywale doprowadzili do wyrównania. Jedną z bramek dość niefortunnie trzeba przypisać Michałowi Rosołkowi, od którego odbiła się piłka przy próbie interwencji. Te trafienia sprawiły, że nasza gra się ożywiła, jednak to rywale strzelili bramkę po koszmarnym błędzie Mateusza Sierocińskiego, który zastępował dzisiaj Pawła Bajona. Dalsze minuty to wymiana ciosów oraz kolejne bramki, w tym 5 gol Adama Łuczyńskiego w obecnym sezonie. Co dziwne, po tej bramce gra toczyła się dalej i pierwszą połowę zakończyliśmy rezultatem 6:4 dla Beuthen 09.

Podczas przerwy kapitano-kamerzysto-trener Bajon desygnował do gry tę samą szóstkę co w pierwszej połowie. Plan był taki: strzelić dużo bramek, a potem robić zmiany, żeby każdy sobie pograł. Niestety, rywale zweryfikowali nasze nadzieje i szybko pokazali, że druga połowa nie będzie spacerkiem. Bierna postawa naszego zespołu sprawiła, że rywale odrobili straty i na 6 minut przed końcem spotkania remisowaliśmy z nimi 8:8. Wtedy to Sebastian Migus dostał podanie "na zapalenie płuc" i tylko sobie znanym sposobem udało mu się strzelić bramkę prawie z końcowej linii. W ostatnich minutach postanowiliśmy skupić się na obronie by nie dopuścić do wyrównania. Znów dał znać o sobie "charakter" Adama, który 2 razy odebrał piłkę rywalom na granicy faulu. Na szczęście nikomu nic się nie stało a spotkanie zakończyło się rezultatem 9:8 dla Beuthen 09.