Beuthen 09 11:8 Alko Team

• autor: MrPuyol, 2012-03-04 19:07

Dzisiejszego popołudnia postanowiliśmy sprawdzić naszą formę po zimowej przerwie- umówiliśmy sparing z zespołem Alko Team. Wybór właśnie tej ekipy nie był przypadkowy- w jej barwach całą zimę grał Daniel Janoszek. Dzisiejszy występ był jego ostatnią grą w zespole rywali, ponieważ Beuthen 09 powoli szykuje się do rozpoczęcia sezonu.

Podczas dzisiejszego spotkania dopisała pogoda oraz (o dziwo) frekwencja. Ze składu Beuthen 09 brakowało jedynie Sebastiana Czyża z którym nie ma żadnego kontaktu. Jeśli podczas pierwszych spotkań rundy wiosennej sytuacja naszego 3 strzelca się nie poprawi to zostanie on odsunięty od gry w naszym zespole.

Po krótkiej sesji fotograficznej rozpoczęliśmy spotkanie. Paweł Bajon desygnował do gry najmocniejszy "na papierze" skład B09. Od pierwszych minut mogliśmy oglądać grę w ustawieniu:

Sebastian Migus
Michał Mazur                           Mateusz Różkowski
Paweł Bajon                              Dawid Kotowicz
Dawid Kowalski

Drugą piątkę tworzyli: Michał Rosołek, Adam Łuczyński, Marek Jedynak, Szymon Szczykałka oraz Mateusz Sierociński. Jak już wsponiałem na początku Daniel Janoszek wystąpił w zespole Alko Team.

Początek spotkania to wzajemne badanie możliwości obu ekip. Na prowadzenie wyszła drużyna Alko Team, która wykorzystała naszą słabą grę w defensywie. W naszej grze widać było sporo niedokładności oraz indywidualnych błędów. W pierwszej połowie doszło do nieprzyjemnego starcia Dawida Kowalskiego, strzelca 2 bramek, z zawodnikiem gości. Niestety okazało się, że Dawidowi odnowił się uraz kostki przez co nie będzie w najbliższym czasie zdolny do gry. Szkoda, bo po raz trzeci nasz najlepszy strzelec opuści wtorkowe spotkanie z drużyną Walhalla Bytom. Pierwszą część spotkania przegrywaliśmy 3:4. Moglibyśmy schodzić na przerwę z 2 bramkową stratą, jednak Adam Łuczyński udanie wybił piłkę z linii bramkowej w ostatniej akcji pierwszej części gry.

Na drugą połowę wyszliśmy w innym zestawieniu. Pierwszy skład stanowili:

Sebastian Migus
Adam Łuczyński                          Mateusz Różkowski
Paweł Bajon                              Dawid Kotowicz
Mateusz Sierociński

Podczas trwania drugiej połowy nasza gra wyglądała lepiej, dobrze funkcjonował pressing, a nasi napastnicy częściej znajdowali drogę do bramki rywali. Nieszczęścia chodzą parami- to powiedzenie pasuje do dzisiejszego spotkania, ponieważ w drugiej części gry lekkiej kontuzji doznał Dawid Kotowicz, który resztę spotkania oglądał z wysokości ławki rezerwowych. Ostatecznie udało nam się wygrać 11:8, ale nie jesteśmy jeszcze gotowi na rozpoczęcie sezonu. Być może najbliższe sparingi pomogą nam odzyskać dyspozycję z jesieni (13 zwycięstw i tylko jedna porażka).

Korzystając z okazji chcielibyśmy złożyć serdeczne życzenia zawodnikowi Alko Team- Mariuszowi Maniewskiemu. Życzymy mu wiele zdrowia oraz sukcesów w życiu prywatnym i sportowym. Sto lat "Maniuś" :)