NIKE The Chance

• autor: MrPuyol, 2012-03-14 23:03

Z czym to się je?

Od niedawna serwis Playarena.pl nawiązał współpracę z firmą NIKE, w ramach której organizowana jest Nike Football League. Co można zyskać dołączając do tej ligi? Kto może w niej grać? Wszystkie wątpliwości rozwiewa ekipa PlayArena.pl Zapraszam do lektury ;)

"The Chance to ogólnoświatowa akcja poszukiwania młodych talentów, czyli piłkarzy w wieku 16-20 lat, którzy nie mają zawodowych kontraktów, ale posiadają umiejętności, dużą ambicję i wielkie serce do gry. Dwójka najbardziej utalentowanych zawodników z każdego kraju poleci do Barcelony, gdzie z piłkarzami z całego świata powalczy o kontrakt w Nike Academy.

Ambasadorem akcji The Chance na całym świecie jest trener Barcelony – Josep Guardiola, który w tym roku jako pierwszy rozpoczął poszukiwania piłkarskich talentów. W swoich krajach akcję promują także inni znani piłkarze i trenerzy. Wśród nich znajdują się m.in. Rio FerdinandLaurent Blanc,Giovanni van Bronckhorst, czy Mano Menezes.

Polska edycja The Chance jest wyjątkowa
The Chance zaangażowanych jest aż 55 krajów. W każdym z nich wyłonienie finalistów, czyli dwóch najlepszych zawodników, odbywa się za pośrednictwem Facebooka, a dokładnie aplikacji "Nike Football - The Chance".

Polska jest jedynym krajem, w którym cała akcja jest przeprowadzana inaczej - w oparciu o darmowe rozgrywki ligowe! Dzięki temu dużo więcej zawodników będzie miało SZANSĘ na zaprezentowanie swoich umiejętności na boisku. Nike Football League jest dostępna w każdym mieście w Polsce, a funkcjonuje w oparciu o system rozgrywek Playarena.

Do udziału w Nike Football League zachęca Jakub Błaszczykowski
Do zapisania swoich drużyn w rozgrywkach Nike Football League zachęca również sam kapitan reprezentacji Polski -Jakub Błaszczykowski, który jest ambasadorem The Chance w Polsce.

O co walczymy w The Chance?

• 22 drużyny (Mistrzowie Miast) biorące udział w Nike Football League oraz 2 drużyny złożone z najlepszych podczas tesów Elite Training Tour, zagrają w dniach 25-27 maja w Wielkim Finale polskiej edycji The Chance w Warszawie.
  • Spośród wszystkich zawodników turnieju wybranych zostanie 26 najlepszych piłkarzy, którzy na 7-dniowym obozie powalczą o 2 miejsca na ogólnoświatowy finał The Chance w Barcelonie.
  • 16 najlepszych piłkarzy na świecie otrzyma profesjonalne kontrakty w Nike Academy."

Więcej szczegółów na www.playarena.pl