Zapowiedź meczu z Rastą

• autor: p_bajon, 2012-03-16 16:43

Beuthen 09 vs Rasta Bytom 18.03.2012 godzina 14.00 Orlik, Rozbark

Po 126 dniach przerwy od zmagań ligowych wracamy do gry, by bronić tytułu wywalczonego w zeszłym sezonie.. Podczas przerwy zimowej żadna z drużyn nie rozegrała wystarczającej liczby meczy, aby prześcignąc nas w tabeli, więc do rozgrywek przystępujemy z pozycji lidera i przewagą 3 punktów nad drugim PWC i trzecim KS Bytom.

Pierwsze ligowe spotkanie tej wiosny rozegramy w najbliższą niedzielę o godzinie 14 na rozbarskim Orliku. Naszym przeciwnikiem będzie zespół Rasty Bytom. Jesienią pokonaliśmy w bezpośrednim pojedynku naszych najbliższych rywali 12:8. Przypomnijmy w tamtym meczu hat- trickiem popisał się Kowalski, dwie bramki dołożyli Migus, Kotowicz i Różkowski, oraz po jednej Jedynak i Goścński. Przystępujemy do najbliższego meczu w roli zdecydowanego faworyta, Rasta zajmuje 9 miejsce miejsce w tabeli i traci do nas aż 21 punktów. Jednak nie możemy pozwolić sobie na zlekceważenie przeciwnika, ponieważ przystępują oni do spotkania z 5 kolejnymi wygranymi w meczach ligowych, w Bytomiu. Dwukrotnie pokonali Brave FC i raz Silesie Bolko, FC Badboys, i All Blacks. Jednak te mecze zostały rozegrane w styczniu. Ostatnio, zwyciężyli w meczu towarzyskim 13:12 z Wibratorami Przeciwzawiasowymi oraz ulegli B- klasowej Nadziei Bytom w spotkaniu rozegranym na pełnowymiarowym boisku 4:10. Warto dodać, że drużyna Rasty występuje również w lidze w Świętochłowicach, gdzie zajmuje 13 pozycję. W 8 rozegranych spotkaniach udało im się zgromadzić 9 punktów.

My przystąpimy do spotkania osłabieni brakiem kontuzjowanego Dawida Kotowicza oraz Sebastiana Migusa, który w tym samym czasie ma mecz w drużynie Czarnych Sucha Góra. Do drużyny po prawie półtorarocznej przerwie wróci Patryk Żak, który zastąpi na bramce nieobecnego Migusa. Do zespołu wracają po wypożyczeniach na okres zimowy Mateusz Różkowski i Daniel Janoszek oraz Szymon Szczykałka, który podobnie jak Żak miał prawie 1,5 roczny rozbrat z Beuthen 09 w meczu ligowym.

Mecz zapowiada się bardzo interesująco. Ważne jest, aby dobrze wejść w sezon ligowy i zacząć wiosnę od zwycięstwa i zwiększenia przewagi nad rywalami w tabeli. Tym bardziej, że nasza gra w sparingach nie zachwycała, jednak mecze ligowe to zupełnie inna sprawa, niż mecze towarzyskie. Początek spotkania o godzinie 14. Zapowiada się piękna, słoneczna niedziela z Beuthen 09!

Przypuszczalny wyjściowy skład Beuthen 09: Żak- Łuczyński, Mazur- Janoszek, Sierociński, Bajon