1/4 bytomskiego Pucharu Playarena

• autor: Paweł Bajon, 2012-03-30 22:55

Do meczu na szczycie bytomskich rozgrywek Playarena dojdzie w ćwierćfinale Pucharu Bytomia. Naprzeciw siebie staną dwie najlepsze drużyny obecnego sezonu, lider i vice lider I ligi, Beuthen 09 kontra PWC Bytom.
W poprzedniej rundzie Beuthen bez problemów rozprawiło się z drugoligowym AlkoTeam, natomiast PWC awansowało bez konieczności rozgrywania meczu po spotkania walkowerem przez BadBoysów. W obecnym sezonie obie drużyny w lidze radzą sobie znakomicie. Beuthen 09 z 42 punktami zajmuje pierwsze miejsce, przed PWC, które do tej pory zgromadziło 36 punktów.

Dlaczego wygra Beuthen 09?
- dzięki lepszemu losowaniu obecni mistrzowie Bytomia mają prawo wyboru boiska. Oczywiście wybrali boisko ze sztuczną trawą, gdzie czują się lepiej niż na boiskach tartanowych
- Beuthen kontynuuje passę 9 oficjalnych spotkań ze zwycięstwem (ligowych jeden pucharowy i 2 w rozgrywkach Nike Football League), ostatnia porażka miała miejsce 20 września z… PWC
- Beuthen wzmocniło się zimą, do drużyny wrócili bramkarz, Sebastian Migus i obrońca, Mateusz Różkowski. Szczególnie ten pierwszy może robić różnicę na korzyść Beuthen.
- boisko na Łagiewnikach jest szczęśliwe dla obecnych mistrzów Bytomia. Wygrali wszystkie spotkania rozgrywane w tej dzielnicy Bytomia.
- zawodnicy Beuthen wrócili do gry po przerwie zimowej już prawie miesiąc temu i powoli odbudowują swoją formę z jesieni, zaś PWC nie rozegrała żadnego meczu od 4 miesięcy, dlatego też ich forma będzie wielką niewiadomą.

Dlaczego wygra PWC?
- mają sposób na Beuthen, wygrali wszystkie 3 spotkania rozegrane dotychczas pomiędzy tymi drużynami. W zeszłym sezonie dwa razy 11:9 i w tym 8:4
- grają twardo, ale skutecznie, niewiele jest drużyn w Bytomiu, które mogą pokonać PWC dzięki grze fizycznej. W tym aspekcie gry nie mają sobie równych
- z pewnością ich atutem będzie przewaga wieku oraz siły, która była już widoczna w poprzednich spotkaniach pomiędzy tymi drużynami
- forma Beuthen jeszcze nie jest najwyższa, co pokazało spotkanie z Rastą. Zawodnicy z Kleinfeldu z pewnością będą chcieli to wykorzystać. PWC, tak jak już wcześniej wspomniałem, nie grało od dłuższego czasu, dlatego dopiero w niedzielę zobaczymy na co ich stać.
- kontuzjowany jest najlepszy strzelec Beuthen 09, który prawdopodobnie w niedzielnym spotkaniu nie wystąpi.

Odpowiedzi na wszystkie wątpliwości uzyskamy już 1 kwietnia. Serdecznie zapraszamy wszystkich na mecz, godzina 16:00 boisko Orlik na Łagiewnikach.