Beuthen 09 7:3 \"PWC\" Bytom

• autor: MrPuyol, 2012-04-02 23:47

Wczoraj zagraliśmy spotkanie w ramach 1/4 bytomskiego Pucharu Playareny. Naszym przeciwnikiem, dzięki szczęśliwemu losowaniu Marka Jedynaka była drużyna "PWC" Bytom. Bez wątpienia był to hit spotkań ćwierćfinałowych. Wiedzieliśmy, że czeka nas niezwykle trudne spotkanie, warto wspomnieć, że w 3 dotychczasowych spotkaniach nie wygraliśmy ani razu.

1 kwietnia był ostatnim możliwym terminem rozegrania spotkania pucharowego, dlatego korzystając z prawa gospodarza, zaprosiliśmy PWC na Orlik na Łagiewnikach. Dotychczas jeszcze nie przegraliśmy tam żadnego oficjalnego spotkania i mieliśmy nadzieję na przedłużenie tej passy.

Wystawiliśmy do gry najmocniejszy skład:

Migus

L. Łuczyński               Mazur

Bajon                       Sierociński

Janoszek

W obwodzie pozostali: Jedynak, A. Łuczyński, Szczykałka, Różkowski oraz Rosołek. Dawid Kowalski dalej leczy kontuzję. Na spotkaniu nie pojawili się Czyż, Kotowicz oraz Żak.

Początek spotkania to spokojna gra obu zespołów oraz badanie sił. Beuthen 09 pierwszy stworzył zagrożenie dla bramki rywali, jednak strzały zatrzymywały się na słupku i poprzeczce. Niewykorzystane okazje lubią się mścić- tą prawdę potwierdziła ekipa PWC, która pierwsza wyszła na prowadzenie. Na szczęście dla nas był to pierwszy i ostatni raz. Za sprawą Bajona oraz Sierocińskiego wyszliśmy na prowadzenie. Przewagę w spotkaniu potwierdziliśmy strzelając kolejne dwie bramki (Szczykałka i Sierociński). Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:1 dla nas.

Pod koniec pierwszej połowy doszło do kilku momentów rozprężenia, dlatego staraliśmy się wyjść na drugą połowę bardziej skoncentrowani. Ta sama szóstka rozpoczęła drugie 30 minut. Po raz kolejny po przerwie to nasz zespół pierwszy stracił bramkę i była groźba złapania kontaktu przez przeciwników. Kolejny raz dopisało nam jednak szczęście i kolejne nasze akcje kończyły się bramkami. Udało nam się uniknąć dzięki temu nerwowej końcówki i dowieźliśmy do końca wynik 7:3.

Dziękujemy bardzo Klaudii oraz Kindze za obecność na dzisiejszym spotkaniu, mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś wpadną na mecz popularnych "Betowenów".

Statystyki spotkania:

Asysta/Bramka:

Janoszek / Bajon
L. Łuczyński / Sierociński
Bajon / Szczykałka
Janoszek / Sierociński
L. Łuczyński / Janoszek
L. Łuczyński / Bajon
Bajon / Janoszek

W następnej rundzie możemy trafić na jeden z zespołów: MGPM, Bytom Centrum lub AKS/FC Rozbark*
*- Mecz pomiędzy tymi zespołami nie doszedł jeszcze do skutku.