Przed meczem z AKS- em

• autor: p_bajon, 2012-04-07 13:11

W niedzielę Wielkanocną nasza drużyna będzie podejmować na Orliku drużynę beniaminka, AKS Bytom. Zespół ten dołączył do ligi w trakcie przerwy zimowej dzięki wygranym barażom z Silesian Team. W rozgrywkach pierwszej ligi zastąpili oni nieaktywną drużynę FC Bezszans. Komplet punktów w tym spotkaniu będzie dla nas niezbędny, jeśli chcemy utrzymać prowadzenie w lidze.

Rozgrywki Playarena na dobre rozkręciły się po przerwie zimowej. Większość drużyn znów rozpoczęła gonitwę za obecnymi mistrzami Bytomia. I ta sztuka udała się naszemu ostatniemu sparingpartnerowi, All Blacks, którzy wyprzedzili nas o 3 punkty w tabeli. Jednak warto zaznaczyć, że rozegrali oni od nas 3 mecze więcej. Ale wydaje się, że mamy przed sobą stosunkowo łatwe zadanie i w niedzielne popołudnie znów będziemy zasiadać na fotelu lidera. Zespół AKS- u pomimo tego, że dołączył do ligi zimą, zdążył rozegrać 8 spotkań. Już teraz można stwierdzić, że naszych najbliższych rywali czeka trudna walka o ligowy byt. Do tej pory ponieśli 6 porażek, a tylko raz schodzili z boiska jako zwycięzcy i raz pomimo porażki na boisku z Bytom Centrum, wygrali walkowerem. Do tej pory mierzyliśmy się z AKS- em tylko w meczach towarzyskich. Ostatnie miało miejsce w listopadzie, kiedy to pokonaliśmy beniaminka 15:14. Nasza drużyna przystępuje po bardzo trudnym, ale wygranym meczu w rozgrywkach Nike Football League z Karbiorzami i tym samym kontynuuje znakomitą passę bez porażki w meczu oficjalnym. Przypomnijmy, że ostatnia porażka miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku. W szeregach Beuthen znowu nie zobaczymy Dawida Kowalskiego, który nadal leczy kontuzję kostki i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie wróci na boisko. Jednak w ostatnich meczach nasz zespół udowodnił, że potrafi sobie radzić bez swojego najlepszego strzelca.

Początek spotkania w Niedzielę Wielkanocną o godzinie 14 na rozbarskim Orliku. Choć pogoda ma być w tym dniu nie najlepsza, mimo wszystko zapraszamy wszystkich kibiców i ZAWODNIKÓW!!!