Aktualności

Zwycięstwo na koniec sezonu

• autor: RosolPB, 2012-06-29 01:24

Po fatalnej końcówce sezonu, kończymy ostatecznie tylko na 3 miejscu...

Choć do zakończenia sezonu zostało jeszcze 48 godzin, to już teraz wiemy, że na 99% nie znajdziemy przeciwnika na kolejne spotkanie ligowe, tym samym czwartkowe spotkanie z Badboysami było ostatnim w tym sezonie. Rzuciliśmy spotkanie do puli na sobotę na 16 na Torkacie, ale wątpliwe jest, aby ktoś się zgłosił. I chyba już teraz możemy ogłosić, że sezon 2011/12 kończymy tylko na 3 miejscu. W 27 rozegranych spotkaniach zgromadziliśmy 66 punktów, strzeliliśmy 289 bramek i straciliśmy 159. Choć na chwilę obecną mamy tyle samo punktów co drugie PWC, to jednak mamy gorszy bilans bramkowy, a zespół z Kleinfeldu rozegra w piątkowy wieczór spotkanie z Silesią Bolko, a mało prawdopodobne jest, aby to spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bolków. Drużyny, które są pod nami także już nas nie przegonią. Nasi skauci donoszą, że AllBlacks, które zajmuje czwarte miejsce nie rozegra już ani jednego spotkania (a żeby nas przegonić musieliby zagrać przynajmniej 3 mecze i zgarnąć 7 punktów), zaś KS Bytom nie ma już nawet matematycznych szans na podium, ponieważ tracą do nas 13 punktów, a do rozegrania zostały im teoretycznie tylko 4 mecze (a pewnie i tak ich nie zagrają).

Jednak przed rozpoczęciem meczu nie myśleliśmy, że będzie to nasze ostatnie spotkanie w tym sezonie. Do dyspozycji był niemal pełny skład, brakowało jedynie Kotowicza. W wyjściowej szóstce znaleźli się Bajon- Jedynak, Łuczyński- Migus, Kowalski, Chodiuk. Jedynie początek meczu był wyrównany i nawet Badboysi pierwsi wyszli na prowadzenie, po bramce bezpośrednio z rzutu rożnego wykonywanego przez Efiego. My szybko otrząsnęliśmy się po stracie bramki i za sprawą Migusa doprowadziliśmy do wyrównania. Od tego momentu na boisku panowała już tylko jedna drużyna, a nasza przewaga z każdą minutą była coraz większa. Do przerwy prowadziliśmy 5:2, a w drugiej połowie obraz gry nie zmienił się i konsekwentnie dokładaliśmy kolejne bramki. Ostatecznie skończyło się 15:4. Prawdopodobnie ostatnią bramkę w sezonie zdobył Dawid Kowalski. Było to ostatnie spotkanie Daniela Janoszka w barwach Beuthen 09. Daniel należał do ekipy która zakładała Beuthen 09 latem 2010. Po dwóch sezonach zdecydował się nas opuścić i przejść do przyszłego beniaminka 2 ligi Mon Equip. Sysowi dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i życzymy powodzenia na dalszej drodze życia.

Mamy nadzieję, że 3 miejsce pozwoli nam pojechać na półfinały PA, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia. Przypomnijmy, ze w zeszłym roku właśnie 3 drużyny miały reprezentować Bytom, ale ostatecznie FC Rozbark wycofał się z turnieju. Jednak warto dodać, że w tym roku w półfinale weźmie udział aż 40 zespołów, a liga w Bytom stała się jeszcze bardziej aktywna w porównaniu do zeszłego sezonu. Teraz pozostaje nam czekać na decyzję Playarena odnośnie liczby drużyn z Bytomia w turnieju półfinałowym. A już wkrótce pojawią się na naszej stronie pierwsze podsumowania sezonu.