Koniec sezonu ogórkowego

• autor: Beuthen09, 2012-08-15 22:34

Ostatnie odliczanie do turnieju w Warszawie

Od dłuższego czasu na naszej stronie nie pojawiały się nowe newsy. Z dniem dzisiejszym kończymy sezon ogórkowy i rozpoczynamy ostatnie odliczanie do turnieju w Warszawie. Codziennie od dziś, aż do dnia turnieju będą pojawiać się najświeższe informacje dotyczące naszej drużyny i turnieju półfinałowego mistrzostw Polski Playarena 2012.

Teraz jednak czas nadrobić zaległości. W ostatnim czasie Beuthen 09 rozegrało dwa mecze sparingowe z drugoligową Husarią Bytom na boisku w Radzionkowie. Pierwszy mecz odbył się 5 sierpnia. W mocno okrojonym składzie pokonaliśmy drugoligowca po trudnym meczu 4:2, choć po 15 minutach przegrywaliśmy 0:2. Po dwie bramki dla naszego zespołu strzelili Bajon i Sierociński. Warto dodać, że graliśmy po 7 i nie mieliśmy zawodników na zmianę, podczas gdy Husaria posiadała 2 graczy na każdą pozycję z wyjątkiem bramkarza.Skład uzupełniali wówczas Migus na bramce, Rosołek, Jedynak i Biskup w obronie oraz Bielański w ataku.

Drugie spotkanie nasza drużyna zagrała 10 sierpnia, a właściwie 10 i 11 sierpnia, ponieważ mecz rozpoczął się o godzinie 23.30, 10 sierpnia, a skończył po pierwszej dnia następnego. Tym razem udało nam się skompletować niemal cała 12, która wystąpi w Warszawie. Jednak pomimo mocniejszego składu niż w poprzednim sparingu, nasza gra wyglądała dużo gorzej, w pierwszej połowie przeżyliśmy małe deja vu z poprzedniego sparnigu i na przerwę schodziliśmy przegrywając 0:2. Po przerwie zmieniliśmy ustawienie i obraz gry. W drugiej połowie to my częściej utrzymywaliśmy się przy piłce i stwarzaliśmy sobie groźne sytuacje, które z czasem udało nam się wykorzystać. Lecz dopiero ostatnie 10 minut zdecydowało o naszym zwycięstwie, kiedy to w krótkim odstępie czasu zdobyliśmy 4 gole. Ostatecznie wygraliśmy 5:4. Bramki dla Beuthen zdobyli: Kotowicz 2, Kowalski 2 i Chodiuk. Oprócz strzelców bramek wystąpili: Migus, Żak, Rosołek, Łuczyński, Sierocińsi, Bajon. W najbliższym czasie powinna pojawić się relacja z tego spotkania

Już jutro wieczorem na naszej stronce pojawi się zapowiedź Beuthen Cup 2012, który odbędzie się w sobotę 18 sierpnia od godziny 9 rano na Orliku. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy. Ponadto w przyszłym tygodniu powinny pojawić dwa nowe filmiki związane z turniejem w Warszawie oraz video relacja z Beuthen Cup.