12-2018

Wysoka wygrana na dobry początek

• autor: p_bajon, 2012-09-02 16:30

Beuthen 09 17:5 FC Badboys

Meczem z Badboysami rozpoczęliśmy 3 sezon zmagań w bytomskiej edycji rozgrywek Playarena. Podobnie jak dwa lata temu z KS Bytom i rok temu z Silesią Bolko, pierwsze spotkanie sezonu zakończyło się naszym wysokim zwycięstwem. Jednak FC Badboys to drużyna z wyższej półki niż KS Bytom czy Silesia Bolko, tym bardziej tak wysoka wygrana jest powodem do zadowolenia. Przez wakacje nasza drużyna znów została przemeblowana, zespół opuścili Chodiuk i Kotowicz, a w ich miejsce sprowadziliśmy Bielańskiego i Biskupa, który zajmie miejsce Migusa w bramce, który natomiast od tego sezonu będzie występował w polu. Także od dzisiejszego spotkania na stałe do drużyny dołączył Leszek Łuczyński.

Spotkanie z Badboysami rozpoczęliśmy z Biskupem w bramce, Jedynakiem i L. Łuczyńskim w obronie, i w ataku z Bajonem, Sierocińskim oraz Janoszkiem. Od samego początku przejęliśmy inicjatywę i dyktowaliśmy warunki gry, czego efektem była bramka Janoszka, która notabene była kopią pierwszej straconej bramki na turnieju w Warszawie. Badboye wyrównali po bramce Efiego z rzutu karnego po ręce Janoszka, który dokonał nie lada sztuki nabijając sam siebie. Jednak z powrotem na prowadzenie wyprowadził nas Sierociński przepięknym wolejem z dalszej odległości. I na tym właściwie emocje w tym meczu się skończyły. Po kolejnych naszych bramkach Badboysom odechciewało się grać. Do przerwy prowadziliśmy 6:1 i chyba nie było wątpliwości kto zwycięży w tym spotkaniu.  Po przerwie nasza przewaga była jeszcze większa, a bramki zdobywaliśmy z jeszcze większą łatwością. Ostatecznie skończyło się 17:5. Z pewnością cieszy dobra gra nowych zawodników, Biskup popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami, a Bielański zdobył dwie bramki w swoim debiucie. Mamy nadzieję, że tym spotkaniem rozpoczęliśmy marsz o odzyskanie tytułu najlepszej drużyny w mieście. Kolejne spotkanie już w najbliższą niedzielę, przeciwnika poznamy w trakcie tygodnia.