Aktualności

Rekord z zeszłego sezonu poprawiony

• autor: p_bajon, 2012-11-11 23:20

9 meczy = 9 zwycięstw

Rok temu w 9 spotkaniu sezonu zmierzyliśmy się z PWC. Wtedy też nasz marsz zatrzymał się na liczbie 8, bo PWC okazało się od nas lepsze. Obecny sezon zaczęliśmy podobnie, również zwyciężyliśmy w pierwszych 8 spotkaniach. Dziś w 9 spotkaniu ligowym naszym rywalem była ekipa Trawczynczyn Team, grająca podobny futbol do PWC. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na to, że 11 listopada poniesiemy pierwszą porażkę w sezonie. Jednak wyciągnęliśmy wnioski z zeszłego sezonu i nasz zwycięski marsz po mistrzostwo trwa nadal.

Z pewnością było to jedno z trudniejszych spotkań w tym sezonie, choć wynik może na to nie wskazywać. Do rywalizacji przystąpiliśmy osłabieni brakiem dwóch naszych filarów defensywy L.Łuczyńskiego i Różkowskiego. Na szczęście Adam Łuczyński godnie zastąpił ojca, a Mateusz Sierociński załatał dziurę po Róży. Wyjściowy skład tworzyli oprócz wymienionej wcześniej dwójki Biskup na bramce oraz Bajon, Migus i Janoszek. W rezerwie pozostali Jedynak, Kowalski i Kotowicz, który wrócił po ponad dwóch miesiącach przerwy do drużyny. Z powodu kontuzji nie wystąpili Bielański i Rosołek. Na boisko wyszliśmy niezwykle skoncentrowani i skupieni przede wszystkim na tym, żeby nie stracić bramki. Pomimo wyrównanego początku z czasem zaczęło wychodzić nasze doświadczenie w grze w nawyższej klasie rozgrywkowej i zaczęliśmy dochodzić do co raz to groźniejszych sytuacji bramkowych. Jednak bramkę zdobyliśmy po stałym fragmencie gry, kiedy to kapitalną wrzutką z autu popisał się Sierociński, a Bajon głową umieścił piłkę w okienku bramki rywali. Kilka chwil później na rajd z przodu zdecydował się Łuczyński i ku zaskoczeniu wszystkich osób na Orliku, z zimną krwią umieścił piłkę przy krótkim słupku i podwyższył na 2:0. Rywale długo nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego tego dnia Biskupa. Dopiero po dobitce z najbliższej odległości gracze Trawczynczynu rozwiązali worek z bramkami. Na 3:1 podwyższył Janoszek, który tym trafieniem rozpoczął swoje "strzeleckie show" w tym spotkaniu. W końcówce pierwszej połowy znakomitą okazję zmarnował Bajon, który po indywidualnej akcji trafił tylko w słupek. Mimo wszystko z dwubramkowego prowadzenia byliśmy zadowoleni.

Na drugą połowę Trawczynczyn wyszedł dużo bardziej zmobilizowany i poukładany. Znacznie poprawili swoją grę w defensywie i mięliśmy ogromne problemy ze stworzeniem zagrożenia pod bramką rywali. Niestety dobra gra przeciwników przyniosła efekt w postaci kontaktowej bramki i sytuacja zaczynała stawać się nerwowa. Był to zdecydowanie okres najsłabszej gry z naszej strony w tym meczu. Na szczęście TT tego nie wykorzystał. Po dwóch rzutach rożnych wykonywanych przez Kowalskiego i dwóch trafieniach Janoszka odskoczyliśmy na trzy bramki i mogliśmy odetchnąć. Kolejny błąd rywali w defensywie wykorzystał Janoszek i było już 6:2, a 9 zwycięstwo w sezonie stawało się co raz bardziej realne. Choć w międzyczasie straciliśmy 3 bramkę to nasza gra z minuty na minutę stawała się lepsza i tylko nasza nieskuteczność sprawiała, że wynik nie ulegał zmianie. Swoje sytuacje zmarnowali Migus, Janoszek, Kotowicz i Bajon. Potrzebowaliśmy sytuacji 2 na 0, aby przełamać naszą niemoc, Miigus podał do Bajona a ten pokonał bramkarza strzałem w długi róg. Ta bramka odebrała chęć do gry Trawczynczynowi, a kolejne bramki dołożyli Janoszek, Kowalski i dwie Migus. Pod koniec spotkania Biskup musiał jeszcze dwa razy wyjąć piłkę z siatki, ale to było wszystko na co było stać TT.

Cieszą kolejne 3 punkty, cieszy po raz kolejny konsekwentna gra z tyłu z silnym rywalem, cieszy także to, że nie było widać braku starszego z Łuczyńskich i Różkowskiego, cieszy powrót Kotowicza, który pokazał, że nie zapomniał jak się gra w piłkę. Takie Beuthen chcielibyśmy oglądać zawsze. No może trochę bardziej skuteczne. Powoli zbliżamy się do końca rundy jesiennej. Będziemy grać tak długo, jak na to pozwoli pogoda. Kolejne spotkanie odbędzie się o nietypowej porze w nietypowym miejscu, ale więcej szczegółów wkrótce...