Zwycięska passa trwa nadal, Beuthen 09 w końcu liderem

• autor: MrPuyol, 2012-11-19 16:38

Alko Team 2:9 Beuthen 09

Tym razem w nietypowym miejscu, i o nietypowej porze rozegraliśmy 10 spotkanie ligowe w tym sezonie. Na Księżej Górze w Radzionkowie, boisku na którym przygotowywaliśmy się do turnieju w Warszawie o godzinie 23.30 przyszło nam się zmierzyć z beniaminkiem Alko Team. Z powodu dużej wilgotności panującej na obiekcie cidrowskiego MOSiR-u i ujemnej temperatury na murawie osiadł szron co znacznie wpłynęło na przebieg spotkanie.

W wyjściowym składzie znaleźli się Biskup, A.Łuczyński i L.Łuczyński w obronie i w formacji ofensywnej Migus, Kowalski i Sierociński. W obwodzie pozostali Rosołek i Bajon. Mecz długo nie układał się po naszej myśli, panujące warunki sprawiły, że piłka stała się bardzo śliska co utrudniało panowanie nad nią. Pierwszą bramkę zdobyliśmy podobnie jak tydzień temu po dobrze rozegranym rzucie z autu i świetnej główce Migusa. Dalsza część pierwszej połowy to wzajemna wymiana ciosów. Najpierw Alko Team doprowadził do wyrównania, następnie po strzale z rzutu wolnego i nie najlepszej interwencji bramkarza rywali na ponowne prowadzenie wyprowadził nas starszy z Łuczyńskich, a pod koniec pierwszej połowy po fatalnym błędzie Biskupa, który wypuścił piłkę z rąk ponownie był remis.

Po zmianie stron uwidoczniła się nasza przewaga, lecz nasza gra to było przysłowiowe bicie głową w mur. Przełamanie nastąpiło dopiero w połowie drugiej części gry kiedy po strzale z dystansu Bajona piłka wpadła do siatki. Po tej bramce gra zaczynała się stawać co raz bardziej ostrzejsza i co raz częściej dochodziło do niepotrzebnych starć pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Na szczęscie kolejne braki zdobywała już tylko nasza drużyna, a nasz licznik zatrzymał się na 9. Ostatecznie pokonaliśmy Alko 9:2. Tym samym zostaliśmy liderem, wyprzedzając FC Rozbark lepszym bilansem bramkowym. Chyba można pokusić się o stwierdzenie, że o tytuł mistrza Bytomia powalczą właśnie te dwie ekipy.