Wracamy do gry!

• autor: p_bajon, 2013-03-04 21:15

Sytuacja przed rundą wiosenną

W najbliższą niedzielę rozegramy pierwszy oficjalny mecz w 2013 roku. Przeciwnik jeszcze nie jest znany, jednak już możemy zapewnić, że będzie to mecz ligowy. Rundę jesienną skończyliśmy na 3 miejscu za plecami Walhalli (34 punkty) i Rozbarku (33) z 30 punktami. Pomimo zdobycia tytułu mistrza jesieni przez "Wikingów", to drużyna Rozbarku będzie naszym głównym rywalem w walce o tytułu, ponieważ Walhalla rozegrała jesienią aż 20 spotkań i zanotowała 8 porażek, co wyklucza ją z walki o mistrza. Trzecim kandydatem na mistrza jest Barclays, które w 14 meczach zdobyło 30 oczek i zanotowało 4 porażki. Wydaje się, że te trzy ekipy rozstrzygną pomiędzy sobą kwestię tytułu i bezpośrednie spotkania pomiędzy tymi ekipami zapowiadają się niezwykle ciekawie. Póki co w 2013 roku w I lidze zostały rozegrane trzy mecze, wszystkie z udziałem Silesii Bolko i zakończone zwycięstwami Bolków. Dwukrotnie rozprawili się z Pogonią za Chlebem i raz z Rastą. Zdobyte 9 punktów pozwoliło Silesii awansować na 10 miejsce i oddalić się nieco od strefy spadkowej.

Zimę spędziliśmy wyjątkowo aktywnie w porównaniu do zeszłych lat. Jeszcze w zeszłym roku, dzień przed wigilią, wzięliśmy udział w turnieju w Katowicach- Szopienicach i zajęliśmy drugie miejsce w turnieju tuż za Walhallą, mimo tego, że w bezpośrednich meczach dwukrotnie padł remis. Drugi raz w to samo miejsce pojechaliśmy 12 stycznia, tym razem w bardzo okrojonym składzie i ponownie wywalczyliśmy drugie miejsce. 27 stycznia po raz ostatni zjawiliśmy się w dzielnicy Katowic, jednak był to nasz najsłabszy występ w Katowicach, wygraliśmy jedynie z Mon Equipe i zajęliśmy 3 miejsce na 4 drużyny. Na początku lutego pierwszy raz w tym roku wybiegliśmy na orlik w Radzionkowie. Mimo nieoczekiwanych opadów śniegu i słabego stanu murawy zdecydowaliśmy się na grę przeciwko znajomym Michała Rosołka (zdjęcie ze sparingu wyżej). Drużyna przeciwna lepiej przystosowała się do panujących warunków i wygrała z nami 11:7 (2:1 do przerwy). Punktem kulminacyjnym tej zimy miał być Timor Cup w Zabrzu, jednak okazał się wielkim niewypałem. Przegraliśmy wszystko co było do przegrania i zajęliśmy ostatnie, dziesiąte miejsce. Turniej ten pokazał, że jeszcze nie jesteśmy przygotowani do rundy wiosennej. Na koniec rozegraliśmy dwa sparingi na naszym terenie. W połowie lutego pokonaliśmy Silesię Bolko, po dobrej grze w pierwszej i słabej w drugiej połowie 7:6. I wreszcie 2 marca zwyciężyliśmy z Badboysami 13:6 po bardzo słabym meczu w wykonaniu obu drużyn.

Przed nami wiosna i czas na odzyskanie tytułu mistrzów Bytomia. Włączymy się również do walki o Puchar Bytomia, gdzie w 1/8 finału zmierzymy się z Mon Equipe (mecz musi zostać rozegrany do Wielkanocy). Początek drogi po puchar i mistrzostwo w niedzielę o 14 na Orliku. Do zobaczenia na boisku!