Wywiad z Sebastianem Czyżem

• autor: MrPuyol, 2010-08-19 00:05

Wraca po kontuzji. Kto jest jego idolem? Na jakiej pozycji lubi grać? Co najbardziej wspomina z występów w Max Bayernie? Tego i wielu innych rzeczy dowiecie się z naszego wywiadu przeprowadzonego z rekonwalescentem, Sebastianem Czyżem.

Adam Łuczyński: Witam bardzo serdecznie. W czwartek masz okazję zadebiutować w zespole Beuthen 09 w meczu z drużyną ”Kowal Squad”.  Wcześniej byłeś reprezentantem zespołu Max Bayern Bytom, jednak Twój debiut odbędzie się prawie miesiąc po powstaniu drużyny. Opowiedz nam jak i kiedy nabawiłeś się kontuzji oraz co Ci właściwie było?

Sebastian Czyż: Kontuzji nabawiłem się ok. miesiąca temu podczas meczu na orliku po nieprzyjemnym wejściu jednego z przeciwników. Miałem pecha gdyż doszło do tego pod koniec spotkania a w tym dniu dobrze czułem się na boisku. Jak się poźiej okazało skręciłem kostkę i musiałem śmigać w gipsie.

AŁ: Na jakiej pozycji preferujesz grać? Wiemy, że obecnie brakuje nam zmiennika Marka Jedynaka na prawym skrzydle. Czy to prawda, że właśnie tam ustawi Cię kapitan?

SC: To zależy od dobroduszności kapitana ale fakt że czuje się najlepiej na prawym skrzydle.

:Jak długo grałeś w zespole Max Bayern Bytom i co najbardziej zapadło Ci w pamięć podczas występów w tamtej drużynie?

SC: W Max Bayern Bytom zacząłem grać od 2007 roku. Mój debiutowy mecz odbył się na torkacie przeciwko drużynie Assakura. Z tamtego okresu raczej nic nie zapadło mi w pamieć ale żeby nie było to ATMOSFERA w drużynie (śmiech).

:Co sądzisz o nowym nabytku Beuthen 09, Dawidzie Kowalskim? Myślisz, że uda mu się wkomponować w drużynę?

SC: Nie miałem jeszcze okazji zobaczyć go w akcji ale myśle że spokojnie wkomponuje się w drużyne i zastąpi Łukasza Burde.

AŁ: Czy uważasz, że pomysł kupienia własnych koszulek to trafne rozwiązanie na tym etapie rozwoju klubu?

SC: Wydaje mi się że tak ale liczę na znajomości II Wiceprezesa i kontrakt ze sponsorem "Da Grasso" (śmiech).

AŁ: Ostatnie pytanie- czy masz swojego boiskowego idola i (jeśli można wiedzieć) kto nim jest?

SC: Kiedyś był nim Cristiano Ronaldo ale po tym jak odszedł z Manchesteru cieżko mi powiedzieć kto jest moim idolem.

AŁ: Dziękuję za rozmowę.

SC: Starałem się pisać Inteligentnie mam nadzieje że mi się udało. Dzięki za wywiad i pozdrawiam wszystkich sympatyków Beuthen 09.

autor: sebacz 2010-08-19 00:19:49

Profil sebacz w Futbolowo te zdjęcie przestraszonego dziecka świetne :D

autor: MrPuyol 2010-08-19 01:23:11

Profil MrPuyol w Futbolowo Ano, też mi się podoba :D

autor: ~Bre 2010-12-06 22:54:07

avatar Tak Assakura i sromotne lanie jakie max bayern od nas obrywal ;p... dozobaczenia za tydzien ;)