Plan minimum wykonany!

• autor: Beuthen09, 2010-08-29 23:42

Zwycięstwem i porażką zakończyły się nasze dzisiejsze mecze w bytomskiej i chorzowskiej lidze PA.

Najpierw zmierzyliśmy się w zaległym meczu  bytomskiej ligi PA z drużyną FC Bezszans. To spotkanie miało dla nas dodatkowy smaczek. Nasi przeciwnicy to drużyna z ulicy obok. Były to dla nas małe derby. Spotykaliśmy się z nimi w przeszłości dośc często jeszcze jako Max Bayern.

W naszej drużynie w porównaniu do ostatniego meczu ligowego nastąpiły dośc spore zmiany. Do pola poszedł nasz bramkarz Patryk Żak. Jego miejsce między słupkami zajął Paweł Bajon. W drużynie pojawiło się dwóch nowych zawodników z Łagiewnik: Dawid Kowalski i Dynamit, obaj napastnicy. W naszej drużynie wystąpili: na bramce Paweł Bajon, I piątka: Łuczyński, Żak, Sierociński, Dynamit, Czyż i II piątka: Bitner, Rosołek, Kotowicz, Kowalski oraz Jedynak.

Od początku zostaliśmy zepchnięci do defensywy. Graliśmy tylko długimi piłkami, co najczęściej kończyło się stratą. W kilku sytuacjach znakomitym refleksem popisywał się nasz nowy bramkarz Paweł Bajon i to głównie jemu zawdzięczaliśmy to, że długo utrzymywał się wynik 0:0. My odpowiedzieliśmy dwoma strzałami Dynamita. Najpierw jego strzał obronił bramkarz, a za drugim razem piłka przeszła obok słupka. Kiedy wydawało się, że bramka dla Bezszans była tylko kwestią czasu to my zdobyliśmy pierwszego gola w tym meczu. Kolejna długa piłka zagrywana z obrony do Kowala, ten uwolnił się spod opieki obrońcy i strzelił obok bezradnego bramkarza. Prowadziliśmy 1:0. Po bramce nasza gra się trochę ożywiła, zaczęliśmy częściej dochodzic do sytuacji strzeleckich. Jednak zapominaliśmy o obronie i dwa razy pomógł nam słupek. Końcówka należała jednak do nas. Podwyższyliśmy na 2:0 i następnie zmarnowaliśmy dwie, trzy dogodne sytuacje do zdobycia gola. Do przerwy prowadziliśmy dwoma bramkami. W przerwie nastąpiło lekkie rozluźnienie i w pierwszej akcji drugiej połowy straciliśmy pierwszą bramkę. Znów zostaliśmy zepchnięci do głębokiej defensywy i Paweł Bajon musiał pokazywac co potrafi. Jednak nie wszystko udało mu się wyciągnąc i rywale doprowadzili do wyrówniania. W 20 minucie drugiej połowy w naszej drużynie nastąpiła zmiana w piątkach. Na boisku pojawili się Bitner, Łuczyński, Dynamit, Kowalski i Sierociński. Zmiany następowały gdy któryś z zawodników się zmęczył. Takie ustawienie przyniosło oczekiwany skutek, oddaliliśmy grę od własnej bramki. No i odzyskaliśmy prowadzenie. Od tego momentu gra wyglądała znacznie lepiej, rywale nie dochodzili już do tak klarownych sytuacji, a my coraz częściej stwarzaliśmy sobie bramkowe szanse. Na 4:2 podwyższył Sierota mierzonym strzałem po ziemi w długi róg. Piątą bramkę przyniosło nam trenowane rozegranie rogu, gdzie Sierota wrzucał do Kotowicza, a ten strzałem głową do pustej bramki praktycznie przesądził losy tego spotkania. Mimo, że straciliśmy jeszcze trzeciego gola po rzucie rożnym to rywalom zabrakło już czasu, a jedna z naszych kontr skończyła się 6 bramką. 6:3 i taki wynik utrzymał się już do końca. Nasze zwycięstwo stało się faktem. Wróciliśmy na 2 miejsce w tabeli mając 7 punktów straty do lidera, lecz mamy dwa mecze mniej rozegrane. Najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie został wybrany bramkarz Paweł Bajon.

O 15 przyszło nam zainaugurowac rozgrywki w Chorzowie z zespołem Oswaldów Beach. Niestety na boisku w Chorzowie- Oswaldowie nastąpiła katastrofa. Wyszło na jaw że nie potrafimy grac na tartanie. Wynik 12:0 do przerwy mówił sam za siebie. Skończyło się 29:6 i lepiej przemilczec to co się stało dzisiaj w Chorzowie. W tym spotkaniu wystąpili: Patryk Żak na bramce, oraz Adam Łuczyński, Michał Rosołek, Paweł Bajon, Dawid Kowalski, Dynamit, Sebastian Czyż, Piotr Bitner, oraz Marek Jedynak.