Aktualności

Beuthen 09 6:5 FC Kochanowskiego

• autor: Beuthen09, 2010-09-04 22:42

Beuthen 09 pokonał w dzisiaj po zaciętym meczu zespół FC Kochanowskiego

Po zwycięstwie z FC Bezszans przyszedł czas na spotkanie z naszymi sąsiadami w tabeli, czyli FC Kochanowskiego. Zwycięstwo w tym spotkaniu pozwalało nam umocnic się na pozycji wicelider i odrobic kolejne punkty do lidera.

Mecz nie zaczął się dla nas najlepiej, ponieważ dośc szybko przegrywaliśmy 2:0. Najpierw "babola" w stylu Fabiańskiego puścił nasz bramkarz. Przy drugiej bramce był już natomiast bez szans, musiał wyciągac piłkę z siatki po pięknym uderzeniu w okienko. Rzuciliśmy się do odrabiania strat ale bez skutku. Dochodziliśmy do sytuacji bramkowych, lecz brakowało wykończenia. Przeciwnicy zmusili naszego bramkarza do interwencji jeszcze dwukrotnie. Najpierw Paweł Bajon wybił piłkę z pustej bramki po strzale z dwóch metrów, a następnie ściągnął piłkę z okienka po strzale głową. Do przerwy przegrywaliśmy 0:2.

Druga połowa to już zupełnie inna historia. Zmieniliśmy ustawienie grając na jednego obrońcę, oraz skład wystawiając zawodników będących w najlepszej dyspozycji. Niestety w jednej z pierwszych akcji drugiej połowy Bitner zagrał ręką we własnym polu karnym. Rywale wykorzystali jedenastkę dośc szczęśliwie, bo piłka zanim wpadła do siatki odbiła się od słupka. Był to przełomowy moment meczu, od tej pory to my stwarzaliśmy sobie coraz to lepsze okazje do zdobycia gola. W końcu ta sztuka udała się Kowalowi i to dwukrotnie. Następnie swoje winy odkupił Bitner doprowadzając do wyrównania. Chwilę później znów nie popisał się nasz bramkarz który podał piłkę wprost pod nagi rywala, lecz ten przegrał pojedynek sam na sam z winowajcą, czyli błąd został naprawiony. Jednak w pełni Paweł Bajon zrehabilitował się parę minut później, gdy wprowadzał piłkę do gry zagrał daleko, pod pole karne przeciwników tam piłka odbiła się od głowy obrońcy i przelobowała bezradnego bramkarza. Po raz pierwszy wyszliśmy na prowadzenie. Rywalom niestety udało się wyrównac. Jednak swój dzień miał Kowal. Najpierw dograł piłkę do Sieroty który zdobył bramkę z najbliższej odległości, a następnie sam podwyższył na 6:4. Do końca zostało 5 minut, a więc my postanowiliśmy się cofnąc do obrony. Niestety już w doliczonym czasie gry straciliśmy piątą bramkę. Jednak nie pozwoliliśmy sobie już odebrac zwycięstwa. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 6:5

Po meczu zostaliśmy osądzeni o grę na czas. Takiej gry jednak nie było, my postanowiliśmy się cofnąc do defensywy i wybijac wszystkie piłki jak najdalej od własnej bramki. Gdybyśmy chcieli grac na czas wybilibyśmy wszystkie piłki za płot. FC Kochanowskiego może miec jedynie pretensje o to, że na 2 minuty przed końcem doliczonego czasu gry musieliśmy skończyc, gdyż skończyła się nam rezerwacja, a ci co grali po nas nie chcieli pozwolic nam dokończyc.

Beuthen 09 : FC Kochanowskiego  6:5 (0:2)

Skład:

Beuthen 09: Paweł Bajon- Adam Łuczyński, Piotr Bitner, Patryk Żak, Sebastian Czyż, Marek Jedynak, Mateusz Sierociński, Dawid Kotowicz, Dawid Kowalski