Wywiad z Dawidem Kotowiczem

• autor: MrPuyol, 2010-10-20 16:09

Nasz kapitan jest bardzo zabiegany i zapracowany. Na tyle, że dopiero dzisiaj znalazł chwilę, aby odpowiedzieć na moje pytania.

Adam Łuczyński: Witam bardzo serdecznie. W tym tygodniu postanowiliśmy porozmawiać właśnie z Tobą- kapitanem drużyny Beuthen 09. Czy uważasz, że sumiennie wypełniasz swoje kapitańskie obowiązki?
Dawid Kotowicz: Uważam, że większość obowiązków moich przejmują inne osoby w tym klubie i dzieje się to w naturalny sposób a nie poprzez moje zaniedbania. Jeśli chodzi tylko o to co ja robie to uważam, że wkładam w to za mało zaangażowania ale postaram się to zmienić.

AŁ: Jak wiemy obecnie przechodzisz rehabilitację po kontuzji odniesionej w spotkaniu towarzyskim na Łagiewnikach. Co się tam właściwie stało? Czy ktoś wszedł Ci w nogi, jak „Wasylowi”?
DK: Kontuzja której nabawiłem się na Łagiewnikach nie przypomina w ogóle kontuzji Wasilewskiego, po prostu biegnąc rozpędzony chciałem się zatrzymać i źle stanąłem na prawej nodze. Od razu wiedziałem, że będzie to coś poważniejszego.

AŁ: Ostatnio nie byłeś w najwyższej formie. Wielu fachowców zarzucało Ci brak zaangażowania oraz zbyt mało „soczystych” strzałów. Co Ty sądzisz na ten temat? Czy po kontuzji, są szanse na poprawę?
DK: To prawda brakowało zaangażowania w mojej grze stąd te braki strzałów i akcji. Gdy wyzdrowieje będę na pewno wkładał więcej starań szczególnie w akcje ofensywne i rajdy.

AŁ: Z poufnego źródła dowiedzieliśmy się, że pewnego dnia do Twoich drzwi zapukali przedstawiciele zarządu klubu. Czego właściwie od Ciebie chcieli? Czy to prawda, że coś od nich dostałeś?
DK: Dzień, który tu wspomniałeś to takie odwiedziny zarządu gdy chodziłem o kulach. Jak już się nażarliście to Wam się o mnie przypomniało;) chwila rozmowy na temat co się działo aktualnie w drużynie, ponieważ byłem wtedy w kiepskiej sytuacji w jakiej Rosół jest do dziś, czyli nie miałem neta. Dostałem koszulkę klubową (niewyprasowaną, ten brak organizacji) ale niech będzie, pomyślałem, a co mi tam niech stracę taką przyjmę oraz otrzymałem nowe zdjęcie klubowe z dopiskiem gdzie życzyliście mi szybkiego powrotu do zdrowia (jeszcze się nie spełniło). Miła niespodzianka ale ta niewyprasowana koszulka! Dobra już Wam odpuszczę (śmiech)

AŁ: Ostatnio w modzie jest kręcenie naszych spotkań i wrzucanie ich na popularny serwis „YouTube”. Dzięki temu odkryliśmy, że poza talentem piłkarskim, świetnie nadajesz się do komentowania poczynań swoich kolegów zza bocznej linii. Czy podoba Ci się ta funkcja? I czy uważasz, że masz szansę stać się „bohaterem YouTuba” na miarę hardcora?
DK: Tak teraz są wrzucane filmiki z meczy to prawda nie jest to taki głupi pomysł. Jeśli chodzi o komentowanie to nie sądzę bym się do tego nadawał. A już na pewno nie przebije hardcora. On miażdży wszystkich ;)

AŁ: Wiemy, że jesteś jednym z najbardziej oddanych kibiców Manchesteru United w naszym zespole. Co sądzisz o ich ostatniej formie i dlaczego nie zawsze dogadujesz się z Markiem Jedynakiem?
DK: Tak jestem kibicem Manu już kilka sezonów ich forma nie zadawala ostatnio ale wierzę, że niebawem się odbudują w końcu to najlepszy klub na świecie i chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego. Marek Jedynak? A tak kojarzę to ten za Chelsea i Królewskimi, no trudno się dogadać jak ktoś kibicuje „szmatom” a nie klubom, no ale to jego wybór (a tak serio to współczuje) :)

AŁ: Ostatnio spotykamy się na torkacie aby szlifować formę przed turniejem w hali "Na Skarpie" w Szombierkach. Czy uważasz, że takie treningi są potrzebne drużynie? I kto, Twoim zdaniem, jest najlepiej wyszkolonym technicznie zawodnikiem drużyny Beuthen 09, a kto nie grzeszy techniką w swojej grze?
DK: Takie treningi są niezbędne,ponieważ nie potrafimy grać szybko piłką na małej przestrzeni wymieniając wiele podań a tylko taka gra może zapewnić nam zwycięstwa z tymi lepszymi drużynami, które na takich małych boiskach grają ciągle i potrafią tak grać. Nie wiem kto jest najlepiej wyszkolony technicznie trudno to ocenić. Sebastian Czyż z piłką potrafi zrobić naprawdę wiele i jego gra jest efektowna, Dawid Kowalski gra według mnie mniej efektownie ale za to efektywnie myślę że to ta dwójka ma największe umiejętności w Beuthen 09.Kto nie grzeszy techniką? Wszyscy obrońcy. Tylko że dla nich umiejętności techniczne nie powinny być priorytetem, a gra w defensywie czyli skupić się na destrukcji a to nasi obrońcy potrafią.

AŁ: Dziękuje bardzo za chwilę rozmowy i do zobaczenia, panie kapitanie!
DK: Również dziękuję za rozmowę i do zobaczenia