Dwa mecze pod rząd = 6 pkt. do przodu!

• autor: MrPuyol, 2011-02-19 21:45

Dzisiaj na bytomskim Orliku rozegraliśmy 2 mecze ligowe w PA. Oto krótkie relacje z obu spotkań.

W pierwszym spotkaniu mierzyliśmy się z drużyną FC BadBoys. Wiedzieliśmy, że jest to mocna ekipa, która napsuła wiele krwi poprzednim przeciwnikom. Niestety, aura nam nie sprzyjała, gdyż po dwóch tygodniach ładnej pogody znowu zima zaskoczyła drogowców i byliśmy zmuszeni po raz kolejny odśnieżać boisko. Aby uniknąć zlekceważenia przeciwnika nasz kapitan Dawid Kotowicz wystawił następującą szóstkę:

Rosołek

Łuczyński         Bitner

Wojciechowski                  Kotowicz

Kowalski

Początek meczu to wzajemne badanie się drużyn i próby skutecznych ataków. Na nasze nieszczęście pierwszym bramkę udało się strzelić gościom. My jednak nie pozostaliśmy dłużni i po dobrym wykończeniu Dawida Kowalskiego było 1:1. Kolejne minuty to twarda i wyrównana walka obu stron zakończona naszą bramką, jednak szybka kontra gości, błąd bramkarza i mamy 2:2. Pod koniec spotkania FC BadBoys wyszli na prowadzenie po drugim błędzie Michała, jednak na szczęście Mateusz Sierociński doprowadził do kolejnego remisu i z wynikiem3:3 schodziliśmy z boiska na przerwę. Podczas momentu wytchnienia padło wiele cierpkich słów, które miały nas pobudzić i pozwolić na dobre wejście w drugą połowę.

Ta jednak zaczęła się tak samo, jak zakończyła pierwsza- graliśmy bardzo wyrównane spotkanie, jednak do czasu. Przy stanie 5:5 na solowy rajd zdecydował się obrońca gospodarzy, Adam Łuczyński. Minął kilku rywali i będąc w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem wykonał podcinkę, której nie powstydziłby się sam Messi. "Nie miałem pojęcia co się dzieje, chciałem po prostu strzelić bramkę" tłumaczył po spotkaniu zawodnik. To wydarzenie ewidentnie zmieniło obraz gry i już kilka chwil później prowadziliśmy pięcioma bramkami. Do końca meczu nie wydarzyło się nic więcej godnego uwagi i spotkanie zakończyło się wynikiem 12:7 dla Beuthen 09. W tym spotkaniu należy wyróżnić przede wszystkim Marka Jedynaka, który świetnie wyłączył z gry najlepszego zawodnika gości, dzięki czemu mogliśmy osiągnąć sukces.

Drugim meczem było rewanżowe spotkanie z drużyną KRK 2010 Bytom. Przeciwnik nie był tak wymagający jak FC BadBoys, dlatego zdecydowaliśmy się zagrać ten mecz bezpośrednio po zakończeniu poprzedniej gry. Tym razem skład wyglądał troszkę inaczej:

Sierociński

Rosołek          Jedynak

Wojciechowski                  Kotowicz

Kowalski

Mimo gry z drużyną o wiele gorszą od FC BadBoys, po raz kolejny to my pierwsi straciliśmy bramkę. Jednak i tym razem podziałało to na nas jak płachta na byka i szybko wyrównaliśmy. Słaba gra w obronie oraz niska skuteczność sprawiły, że szybko KRK wyszło na prowadzenie. Tym razem świetną bramką, a'la stadiony świata popisał się Dawid Kowalki. Przeszedł kilku rywali po czym pięknym lobem z poza pola karnego pokonał wysokiego bramkarza gości. Mimo naszej przewagi i wielu okazji podbramkowych na przerwę schodziliśmy przy stanie 5:4 dla KRK 2010. Tym razem podeszliśmy spokojnie do analizy pierwszej połowy i zdecydowaliśmy zagrać spokojniej.

To przyniosło pożądany skutek. Dobra gra w obronie i ataku sprawiła, że druga połowa odbyła się całkowicie pod nasze dyktando. Nie wydarzyło się nic godnego uwagi, a całe spotkanie zakończyliśmy wynikiem 19-6. Tym razem warto wyróżnić dwie osoby- skutecznego "Kowala", który zdobył w tym meczu 10 bramek, w tym jedną pięknej urody oraz Mateusza Sierocińskiego, który fenomenalnie zastąpił w bramce Pawła Bajona.