Aktualności

Relacja meczu z FC Śródmieście

• autor: MrPuyol, 2011-03-04 22:37

Zapraszam do lektury krótkiej relacji z dzisiejszego spotkania.

Naszym dzisiejszym przeciwnikiem była drużyna FC Śródmieście. W pierwszym spotkaniu odnieśliśmy nad nimi przekonujące zwycięstwo, jednak wiedzieliśmy o zmianach kadrowych w drużynie byłego zawodnika Superioru Silesia Bytom- Roberta Kwaśniewskiego. Spodziewaliśmy się ciężkiego spotkania i pierwsza połowa pokazała, że nie myliliśmy się.

W naszych barwach debiutował dziś nowy bramkarz Dawid Skorupski. Mimo młodego wieku w wielu sytuacjach wykazał się znakomitym refleksem oraz wyczuciem. Liczymy, że będzie naszym wzmocnieniem na długi okres czasu ;)

Zacznijmy od początku, nasza pierwsza "6":

Skorupski

Łuczyński                  Bitner

Sierociński                           Szczykałka

Kowalski

Na ławce pozostał Marek Jedynak, co zadziałało na niego mobilizująco, ponieważ dzisiaj zagrał najlepszy dotąd mecz w Beuthen 09. Spotkanie od samego początku było wyrównane, jak zwykle ostatnio to my pierwsi straciliśmy bramkę, jednak szybko wyrównaliśmy. Niestety, zbytnia nonszalancja doprowadziła do tego, że po pierwszych 10 minutach przegrywaliśmy 4-2. Na szczęście było to najwyższe prowadzenie rywali i dzięki dobrej postawie napastników oraz Marka, który jest raczej pomocnikiem, wygrywaliśmy 9-5. Bramką pierwszej połowy można uznać fenomenalnego samobója byłego kierownika drużyny Bytom Centrum- Mateusza Jodłowskiego.

Drugą część spotkania zaczęliśmy w podobnym ustawieniu, jednak na ławce zasiadł Adam Łuczyński. W tej części spotkania nie wydarzyło się nic przełomowego- my dalej graliśmy swoje, dzięki czemu stopniowo uciekaliśmy rywalom na większą ilość bramek. Na szczególne uznanie zasługuje próba strzału zza połowy Szymona Szczykałki, która została w świetny sposób wybroniona przez bramkarza drużyny gości. Niestety, w drugiej połowie częściej zawodziła skuteczność graczy ofensywnych, dlatego mimo dominacji wygraliśmy "zaledwie" 19-8

Tym razem na miano zawodnika meczu zasługuję Marek Jedynak, który strzelił wiele bramek i miał bardzo dobre akcje ofensywne.