Aktualności

Nieco spóźnione relacje

• autor: MrPuyol, 2011-03-12 12:53

Zapraszam do lektury relacji z ostatniego weekendu ;)

Przede wszystkim, tytułem wstępu chciałbym wszystkich serdecznie przeprosić za to wielkie opóźnienie. Wynika ono ze spraw poza boiskowych (szkoła). Postaram się, aby to się więcej nie powtórzyło ;)

Pierwszy mecz graliśmy z drużyną BSC Young Boys. Jego zawodnicy trenują w Szombierkach Bytom, dlatego spodziewaliśmy się ciężkiego spotkania, ale nie sądziliśmy, że mecz zakończy się takim wynikiem.

Już początkowe minuty meczu pokazały, że przeciwnicy są nieźle zgrani, a gra w piłkę nie jest im obca. Konstruowali ładne akcje, dużo grali piłką i jakby na to nie patrzeć, mieli przewagę. Tradycyjnie, to przeciwnicy strzelili pierwsi bramkę, jednak nam udało się na nią odpowiedzieć trafieniem. Później niestety było tylko gorzej. Mieliśmy słabszy dzień, nie wszystkie akcje nam wychodziły, popełnialiśmy proste błędy na całej szerokości boiska. Przeciwnicy w pełni wykorzystali nasze rozkojarzenie i na przerwę schodziliśmy ze stratą kilku bramek.

Druga połowa miała być zupełnie inna. Zaczęło się dobrze, zaczęliśmy gonić rywala, który nie mając zawodników na zmianę był już zmęczony. Jednak tym razem nie mieliśmy szczęścia, wiele naszych strzałów kończyło się na słupku bądź poprzeczce bramki rywali. Przy 2 bramkowej przewadze gości, gdy wydawało się, że uda nam się przechylić szalę zwycięstwa, Adam Łuczyński faulował w polu karnym zawodnika BSC. Skończyło się pewnie wykonanym rzutem karnym, który podłamał morale. Do końca spotkania przeciwnicy strzelili jeszcze kilka bramek i mecz zakończył się naszą trzecią porażką 17:12.

W tym spotkaniu warto odnotować powrót do drużyny Daniela Janoszka, który wykonał dobrą pracę, walczył i starał się, dzięki czemu pokazał się z najlepszej strony.

W drugim spotkaniu naszym przeciwnikiem była drużyna Silesii Bolko. Początkowo, mieliśmy zagrać na Łagiewnikach, jednak z racji wolnego boiska spotkanie odbyło się na Rozbarku. Znając możliwości naszych przeciwników mieliśmy nadzieję, że bez większych problemów zdobędziemy 3 punkty. Rzeczywistość (a właściwie pierwsza połowa) pokazała, że lekceważenie przeciwnika może być katastrofalne w skutkach.

Pierwsze 30 minut meczu to składne, skuteczne ataki Silesii, dzięki którym mijali naszą defensywę i raz po raz strzelali bramki. My zaś byliśmy jakby zagubieni po porażce z BSC. Współpraca kompletnie nam się nie układała, widać było bezsilność w naszych akcjach. Z tych powodów pierwszą połowę wygrała drużyna Bolko 6:3

Szybkie wejście do szatni, przemowa motywacyjna Dawida Kowalskiego, w której użył nazwy wszelkich możliwych przyrządów do pisania, na określenie rywali (kredki, ołówki, etc.) podziałały. Na drugą połowę wyszliśmy bardziej "pobudzeni". Prawie każda nasza akcja kończyła się bramką, a i obrona się "ogarnęła". Dość wspomnieć, że w tej części meczu strzeliliśmy 8 bramek, tracąc zaledwie jedną. Oczywiście trzeba tu wspomnieć o tym, iż drużyna Silesii nie miała nikogo na zmianę- jednak czy to nasza wina?

Ostateczny wynik- 11:7 dla Beuthen 09.