Zaległe relacje ze spotkań ligowych

• autor: p_bajon, 2011-04-26 22:49

Relacje z meczy z Bytomskimi Gwiazdami i Bytom Centrum

Na początek należy się sprostowanie. Pierwotnie podczas weekendu świątecznego mieliśmy zagrac 5 spotkań, niestety do udało nam się rozegrac tylko 3 spotkania ligowe. W wielkanocne popołudnie zmierzyliśmy się w rewanżowym spotkaniu z Bytomskimi Gwiazdami na Torkacie. Mecz miał niespodziewany przebieg, bo to my prowadziliśmy grę, jednak bramki strzelali rywale. Od zdobycia przez nich prowadzenia, do końca meczu go nie oddali. My jak na nasze możliwości gry na Torkacie spisaliśmy się nieźle, jednak czegoś zabrakło, aby pokonac rywali. Mecz zakończył się naszą porażką 8:10. W spotkaniu wystąpili: Mateusz Sierociński na bramce i w polu Piotr Bitner, Adam Łuczyński, Paweł Bajon, Dawid Kowalski, Daniel Janoszek, oraz Marek Jedynak. Świetny występ zaliczył Daniel Janoszek, który zdobył 5 bramek. Po jednej dołożyli Paweł Bajon, Dawid Kowalski i Marek Jedynak.

Drugiego dnia świąt już na Orliku doszło do spotkania z Bytom- Centrum. Nasi rywale rozpoczęli spotkanie z wielkim animuszem i szybko wyszli na trzy bramowe prowadzenie. Beuthen odpowiedziało braką Dynamita, jednak Centrum w krótkim czasie dołożyło jeszcze dwa trafienie i zrobiło się 1:5. Wtedy nastąpiła zmiana, Pawła Bajona stojącego na bramce zamienił Mateusz Sierociński. Zmiana okazała się być dobrą decyzją, bo na 5 minut przed końcem pierwszej połowy było już 5:5. Jednak w ostatniej akcji rywale ponownie wyszli na prowadzenie. Po zmianie stron zobaczyliśmy Beuthen 09 takie jakie chcielibyśmy zawsze oglądac. Spokojnie gra w obronie i skuteczna gra w ataku dała nam prowadzenie 11:6. Do stanu 14:9 na każdą bramkę rywali, my odpowiadaliśmy naszym trafieniem. Jednak wtedy stała się katastrofa i Bytom- Centrum doprowadziło do wyniku 14:12. I tu trzeba rozpocząc szczegółową relację. Na nieco ponad 5 minut przed końcem doszło do najbardziej kontrowersyjnej sytuacji w tym spotkaniu. Gracz rywali przed naszym polem karnym został sfaulowany, on jednak przetaczając się przez nogi Łuczyńskiego zagarnął piłkę ręką i strzelił bramkę. My nie zgodziliśmy się na zaliczenie tej bramki, lecz przeciwnicy uznali sobie tę bramkę. Od tego momentu były liczone dwa wyniki: Beuthen (14:12) i Bytom- Centrum (14:13). Krótko po tym wydarzeniu bramkę zdobyła nasza drużyna i wydawało się, że już nic nie może nam odebrac zwycięstwa w tym spotkaniu. Jednak co raz gorsza gra naszych obrońców doprowadziła do tego, że w ostatniej akcji spotkania straciliśmy bramkę na 15:15 (choc Centrum uważało, że jest 16:15 dla nich). Po rozmowie kapitanów postanowiono rozegrac dodatkowe 5 minut przy stanie 15:15. Dogrywka była toczona w spokojnym tempie, żadna z drużyn nie chciała stracic bramki. Jednak znów doszło do ostrego spięcia pomiędzy Łuczyńskim i jednym z rywali. Na szczęście w ostatniej minucie dogrywki Paweł Bajon, po dośrodkowaniu Jedynaka strzałem głową pokonał brakarza rywali i dał nam bardzo ważne 3 punkty. Rewanż ma odbyc się w najbliższą niedzielę na Torkacie. Będzie się działo!