Ostatnie spotkania

• autor: MrPuyol, 2011-05-29 15:57

Relacje z dwóch ostatnich spotkań

Ostatnim czasem zagraliśmy jedynie dwa spotkania ligowe, między którymi wystąpiliśmy w turnieju "Beuthen 09". Relacji z turnieju poświęcę następny artykuł, teraz skupmy się na lidze.

Pierwsze spotkanie zagraliśmy przeciwko drużynie księstwa Bytomskiego. Znamy tą drużynę, ponieważ wypożyczyła do końca sezonu naszego obrońcę, Michała Rosołka. Jego występ nie pomógł jednak przeciwnikom w odniesieniu zwycięstwa. W meczu granym na Torkacie padł wysoki wynik 14:6. Po wyrównanej pierwszej połowie (do przerwy było 3:3), w drugiej nasi zaczęli strzelać bramki i odskoczyli rywalom. Niestety, znowu nie dopisała frekwencja. Nasza cierpliwość w stosunku do niektórych zawodników się kończy. Obecni byli Bajon, Bitner, Jedynak, Kowalski, Janoszek oraz nasz nowy nabytek Dacjan Waldow. Pod koniec spotkania dojechał Łuczyński, który do tej pory opuścił zaledwie jeden mecz ligowy.

-------------------------------------------

Właśnie ze względu na moje późne przybycie poprzednia relacja była krótka. Teraz, jestem świeżo po drugim spotkaniu i mogę się bardziej rozpisać. A jest o czym.

Na samym początku co nieco o przeciwnikach. Drużyna BSC Young Boys to zespół, który błyszczy w tym sezonie. Dopisał się do ligi stosunkowo późno, jednak rozgrywa wiele spotkań (21). Wiele z nich (13) zakończyło się zwycięstwem. Było to możliwe dzięki dobrej grze technicznej oraz zgraniu zawodników. Mogliśmy to odczuć na własnej skórze przegrywając pierwszy mecz 17:12.Jak widać, czekał nas ciężki mecz.

Spotkanie rozpoczęliśmy w następującym składzie:

Sierociński

Bitner                                    Jedynak

Janoszek                                       Waldow

Kowalski

Na ławce pozostał Łuczyński. Początek spotkania był wyrównany. Young Boys grało dużo piłką, a my staraliśmy się im w tym przeszkadzać stosując wysoki pressing. Można by rzec "tradycyjnie" to my straciliśmy pierwsi bramkę. Jednak dzięki Dawidowi, który do końca powalczył o piłkę szybko wyrównaliśmy. Później wyszliśmy na prowadzenie 2:1, którego nie oddaliśmy do końca spotkania. Dobra i konsekwentna gra pomogła nam zakończyć pierwszą połowę wynikiem 5:3.

Drugą część meczu rozpoczęliśmy w identycznym ustawieniu. Dalej graliśmy składnie, często kombinacyjnie i przejmowaliśmy inicjatywę. Było kilka momentów, w których przeciwnicy "rozklepywali" naszych zawodników, jednak wtedy pomagała dobra postawa bramkarza lub troszkę szczęścia. Druga połowa charakteryzowała się również pięknymi bramkami. Wystarczy wspomnieć świetne uderzenie "Łebka" zza pola karnego lub strzały "Kowala" i "Sysa", które odbijały się od słupków i trafiały do siatki. Na pochwałę zasługuje również Dacjan. Zagrał dobre spotkanie, a jego podania często otwierały drogę do bramki. Jedynym minusem dzisiejszego spotkania jest kontuzja Adama Łuczyńskiego. Podczas powrotu pod własną bramkę wybił on piłkę, jednak niefortunnie przy tym upadł i nienaturalnie wykręcił lewą nogę. miejmy nadzieję, że to nic wielkiego, choć wyglądało to groźnie.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 16:7. Dziękuję wszystkim za to spotkanie i mam nadzieję, że nasza gra będzie podobna do dzisiejszej. Jeśli tak będzie, w przyszłym sezonie możemy zajść daleko.